Sıkça Sorulan Sorular

İkinci El Arabaya Garanti Yaptırılır mı?

Bilindiği üzere bir ürüne garanti sıfır ürünlerde verilmektedir; ama bazı firmalar 2. El araçlar için de garanti vermektedir. Maliyeti biraz fazla olsa da, bu tür garanti veren firmalardan, aracınızı garantilemeniz her türlü size fayda sağlayacaktır. Arabanızda oluşacak her türlü sorunu bu şekilde aşabilmeniz mümkün olacağı gibi, sonraki süreçte bir arızanız olduğunda bu garantiden ücretsiz yararlanabileceksiniz.

Aracın Pert Olması Ne Demektir?

Bir araç kaza yapar ve bu kaza sonucunda aracın %40’ından fazlası zarar görür ise, o araç pert olmuştur. Bu terim herkesçe bilinen bir terimdir; ama orijinal ismi ağır hasarlıdır. Araçların pert olması halinde, araç sahipleri kaskodan paralarını alabilmektedir; ama bazı insanlar raporu hazırlayan insanlar ile anlaşarak pert olmamış aracı, pert olmuş gibi gösterebilmektedir.

Araç Satmadan Önce Rapor Almak

Aracınızı satmadan önceekspertiz raporu almanız, aracınızın değerinde satılmasına olanak sağlar. Diyelim ki, çok temiz bir aracınız var ve bu zamana kadar tüm bakımlarını yaptırdınız. Bir gün oldu, bir sebepten dolayı aracınızı internetten satmak isteyeceksiniz. İşte bu aşamada, ilanınıza ekspertiz raporunu ekleyebilir ve aracınızın hem daha çabuk satılmasını, hem de değerinde satılmasını sağlayabilirsiniz.

Araçlarda Hasar Yok Kaydına İnanmayın

Birçok araç sahibi, hasarlı olan araçlarını, hasarsız diye satabiliyor. Bunu da, hasar yoktur kaydı alarak, bu işlerden pek anlamayan insanlara satıyorlar. Bir aracın kaskosu yoksa ve o araç büyük filo şirketlerinin araçlarından biriyse, yine hasar kaydını bulamazsınız. Çünkü, bu tür şirketler, araçlarını kendi servislerinde tamir ettirebilmektedir. Bu yüzden, aracın hasar geçmişinden çok, ekspertiz raporu daha çok güven vericidir.

Ekspertiz Ne Demek?

“Eksper” kelimesinin Türkçe karşılığı “uzman” kelimesidir ve buradan yola çıkarak da, ekspertizin, alanında uzman kişi tarafından yapılan inceleme olduğunu söyleyebiliriz. Bizim sitemiz ise, oto ekspertiz alanında hizmet vermektedir ve bu konuda çalışmalar yapan uzmanlarımız, alanında kendini kanıtlamış kişilerden oluşur. Ekspertiz raporlarında, aracın arızaları başta olmak üzere, tüm detayları yer alır.

Ekspertiz Raporunda Yer Almayan Bilgiler

Ekspertiz raporunda, araç hakkında tüm sorunlar detaylı bir şekilde yer alır. Örnek verecek olursak, araçta bir su kaçağı tespit edilirse, bu kaçağa neden olan sorun tespit edilir ve bu raporda yerini alır. Yalnız, söz konusu sorunun çözülmesi için, araç sahibinin ne kadar ara harcayacağı gibi bilgilere, raporda yer verilmez.

Ekspertizi Yapan Uzmana Danışmak Mümkün mü?

Aracınızın ekspertiz raporunu hazırlayan uzmanımıza, aklınıza takılan tüm soruları sorabilir ve bu konuda istediğiniz gibi danışma hizmeti alabilirsiniz. Size verilecek olan ekspertiz raporlarında, aracınız hakkında tüm bilgiler, size rapor halinde sunulacaktır. Bu rapor oldukça detaylı olacağından, kafanızda bir soru işareti oluşmayacaktır.

Oto Check-Up Her Araca Yapılır mı?

Oto ckeck-up hizmetleri, 2003 model öncesi araçlara yapılamamaktadır. Eğer sizde 2003 model öncesi bir araca sahipseniz, bu aşamada ekspertiz yaptırmanız uygun olacaktır. Müşterinin isteğine göre, ekspertiz işlemi uygulanır ve rapor hazırlanır. Son olarak model yılı sınırlamasına, 2003 model araçlarda takılmaktadır. Yani 2014 model ve üstü araçlar bu hizmetten faydalanabilir.

Test Mobil İle Nasıl İletişime Geçebilirim?

Test Mobil web sitemizde ki, iletişim menüsünü kullanarak bizimle iletişime geçebileceğiniz gibi, web sitemizde yer alan(en üst kısımda) cep telefonu numarasından da bize ulaşabilirsiniz. info@testmobil.com.tr mail adresi ile de bizimle direk olarak iletişime geçmeniz mümkün. Sitemizin en altında yer alan, Bize Ulaşın Formunu doldurmanız halinde, sizinle en kısa sürede iletişime geçilecektir.

Zayi İşleminde İstenilen Belgeler

Bu işlem için öncelikle, Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesinden borcu yoktur kağıdı almalısınız. Daha sonra, arabanızın plaka numarasını, tüm anahtarlarını(yedekler dahil), ruhsatı(aslını vermek zorundasınız), arabada haciz veya tedbir bulunması halinde, yetkili kurumlardan tedbirin ve hacizin kalktığına dair belge(noter tasdikli) temin etmelisiniz. Tüm bu  gereklilikler yerine getirildiğinde, 5 iş günü içinde ücret hesabınıza yatırılır.