Oto Ekspertiz Nedir? Oto Eksper Nasıl Olunur?

2. El Araç Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
5 Aralık 2016

Oto Ekspertiz Nedir, öncelikle Ekspertiz kelimesine baktığımız zaman, Fransızca kökenli bir kelime olduğunu söyleyebiliriz. Expert kelimesinden türetilen bu kelime, günlük kullanımlarda Türkçeye dahil  edilmiştir. Eksper Belirli bir konuda teknik bilgisi olan kişi anlamına gelmektedir.  Oto ekspertiz nedir dendiğinde de otomobiller, ve araçlar konusunda uzman, teknik bilgisi olan, oto eksper sertifikası olan kişiler ve bunların çalıştığı kurumsal firmalar anlamına gelmektedir.

Yani ikinci el oto ekspertiz gibi aramalarınızda karşınıza çıkan sonuç, teknik bilgisi olan, teknolojik alt yapısı olan ve bu ekipmanlarla otomobilinizle detaylı bir şekilde ilgilenen ve inceleyen, görüş bildiren kişi anlamına geliyor.

Oto Ekspertiz Nedir, Nelere Bakar?

oto ekspertiz nedir

Oto ekspertiz nedir, nelere bakar

Oto ekspertiz hizmetlerine baktığımız zaman araç ile ilgili pek çok detaya ulaştıklarını söyleyebiliriz. Oto ekspertiz işlemleri ilgili aracın geçmişini çok rahat analiz edebilir. Kaporta, boya, iç ve dış görünüm, Motor performansı, fren ve süspansiyon gibi bir çok uzmanlık gerektiren alanda farklı ekspertiz hizmetlerine bakar.

İşlemlerin hepsini yaptıktan sonra, bu işlemlerin sonucunu belirten ve teknik olarak doğru olan bir rapor sunar. Yazılı olarak basılan ve hazırlanan bu oto ekspertiz raporu, pek çok detayı inceler. Yani araçta değişen parçalara, mekanik aksamda bozulan yerlerden, ilerleyen süreçlerde masraf çıkarabilecek bütün noktalara varıncaya kadar detaylı bir analiz yapar. Bu analiz de oto ekspertiz konusunda uzman kişilerin yaptığı bir işlemdir. Oto ekspertiz, gelişen teknoloji ile çok daha profesyonel sonuçlar vermeye başlamaktadır ve tahminler ile ilgili analizlerinden de büyük artılar almaktadır. Bu yüzden kesinlikle işinde uzman ekspertiz uzmanlarına danışmalı, onlardan teknik rapor almalısınız. Otomobilinize dair bütün bilgileri detaylı ekspertiz hizmetlerinde öğrenebilirsiniz.

Bu bilgiler sanırım oto ekspertiz nedir şeklinde yapmış olduğunuz aramanın cevabı için yeterli olmuştur. Peki Oto ekspertiz nasıl olunur, nasıl yapılır ve Oto ekspertiz nasıl açılır gibi detayları anlatalım.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Oto ekspertizin yaptırılma işlemi için, öncelikle alanında uzman bir firma bulmalısınız. Biz size bu konuda gerekli olan bütün hizmeti sağlıyoruz. En profesyonel ekibimiz ve çalışmalarımız ile kaçırılmayacak fırsatlar sunuyoruz ve profesyonel alt yapılarımız ile hizmet üretiyoruz. Randevu alabilir ve ardından kapsamlı kontrol için aracınızı getirebilirsiniz. Detaylı oto ekspertiz işlemi yapıldıktan sonra, size tüm problemler ve detaylar en ufak ayrıntısına kadar bildirilecektir. Bu sayede satın alacağınız araç ile ilgili bütün detayları öğrenmiş olursunuz ve bu şekilde hareket etmiş olursunuz. Geçmiş kazalar ya da benzeri durumların olup olmadığını öğrendiğiniz için, satıcının size sunduğu bilgileri de teyit etmiş olursunuz aynı zamanda.

Ekspertiz yaptırmak, günümüzde pek çok araç için gereklidir. Çünkü ikinci el sektöründe oldukça fazla araç var, oldukça çok sorun var ve araç fiyatları da sürekli değişiyor. Bu yüzden satın almak istediğimiz araç için detaylı inceleme yapmak, yaptırmak en büyük hakkımız. Biz bu konuda güçlü çalışmalar yapıyoruz, karşınıza en özel alt yapılarımızı sunuyoruz. Sizler için ürettiğimiz detayları ve fırsatları bu aşamada inceleyebilirsiniz.

Sitemizde yer alan ekspertiz hizmetleri alanında görebilirsiniz. Otomobil konusunda profesyonel analizler ile karşınızdayız. Çalışmalarımıza durmadan devam ediyor, kendimizi geliştirme konusunda sürekli yenilikçi çalışmalarla hareket ediyoruz.

Oto Ekspertiz Nasıl Olunur?

Oto ekspertiz olmak için artık deneyimlerin yanı sıra oto ekspertiz sertifikasyonlarını da almanız gerekmektedir. Oto ekspertiz olmak için hem otomobil konusunda bir alanda uzmanlık hem de o alanda gerekli sertifikaları almak gerekli hale gelmiştir. Şu an itibarı ile araç eksper ihtiyacı bu alanda uzman yetişmiş personel ihtiyacı çok fazladır.

Frenchise olarak bazı illere oto ekspertiz vermekteyiz. Bazı şehirlerde kendi oto ekspertiz şubelerimiz de bulunuyor. Ekspertiz firmalarımız Kadıköy, Kayseri, Balıkesir ve Nevşehir illerinde yer alıyor.