Ekspertiz Hizmetleri

Araç Dosya Sorgulama Nedir?

Modern dünyanın otomobil konusundaki bakışı, her zaman daha yenisine adapte olmak üzerine kuruludur. Bu dünya içerisinde yer alan binlerce farklı otomobil için takip, düzenleme, analiz etme ve test etme imkanını teknoloji ile birlikte çok daha verimli şekillerde ön plana çıkarabilmekteyiz. Firma olarak, oldukça geniş alt yapılara sahibiz ve bu sayede ihtiyaçlarınıza tam çözüm üretiyoruz. Bu sayede araçlarla ilgili olası sorunları görüyoruz ve müşterilerimize rapor olarak sunuyoruz. Firma olarak hem yoğun, hem de estetik bir çalışma sunduğumuz için, araç alıcılarının ve satıcılarının bir araya gelerek, ekspertiz yaptırabilecekleri, satın alacakları araçlarla ya da satış yapacağı araçlarla ilgili bilgileri öğrenmek üzerine kurulmuş bir kurumuz. Bu kurum ile ilgili olarak ön plana çıkarılan bütün çalışmalar için, tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır ve bizlere ulaşmanız için adresimize gelmeniz yeterli olacaktır. İkinci el otomobiller için bağımsız Oto Ekspertiz raporu sunuyoruz ve bu da araç ile ilgili net bilgileri ortaya çıkarmış oluyor. Randevu sistemi ile çalıştığımız için tek yapmanız gereken bizlere ulaşarak detaylı bilgi almak ve anlık duruma göre kayıt yaptırmak olacak. Ardından Test Mobil ailesi olarak sizler için gerekli bütün çalışmaları ön plana çıkarmış olacağız. Aracınızda yer alan bütün sorunları ve düzeltilmesi gereken seçenekleri detaylı olarak sunacağımız için, gönül rahatlığı ile otomobilinizi satabilir ya da ikinci el araç alışında bulunabilirsiniz. Hemen bizlere ulaşmanız için birkaç tıklama yöntemini kullanın ve detaylı çalışmalarımızı yaparak, mobil dünyamız ile aracınızı en iyi şekilde analiz edip raporlayalım.

 

 

kaporta-boya-ekspertizi

Kaporta Boya Ekspertizi

Otomobil satışlarında en çok merak edilen konu ve araç alışverişlerinde üzerinde konuşulan konulardan biri olan kaporta boya ekspertizi ile, aracınızın şasi kontrolünü gerçekleştiriyoruz. Ayrıca ön ve arka panel kontrolü, gövde kontrolü, mikron boya ölçümü, çamurluk, kapı, arka bagaj, tavan kontrolleri, kaput, iç direk kontrolleri, havuz sacı, direk, podye sacı kontrolü, tampon travers kontrolü gibi detaylı kontroller yapılmaktadır bu hizmet ile. Bu sayede detaylı analizler sizlere ulaşır ve olası sorunların önüne geçmiş olursunuz. Hem alacağınız ya da satacağınız araç ile net bilgilere ulaşmış olursunuz, hem de bu bilgiler ışığında özverili bir inceleme yaptırmış olursunuz.

 

 

Alt Ön Mekanik Ekspertiz

Bu hizmet karşılığında motor kayışlarının kontrolü, direksiyon kutusu kontrolü, el freni halatları kontrolü, yakıt deposu kaçak kontrolü, diferansiyel kontrolü, şanzıman kontrolleri, motorun yağ sızdırmazlık kontrolü, diferansiyel ve transmisyon mili kontrolleri, arazi şanzıman dört çeker kontrolü, ön takım kontörlü, salıncak burçları, akslar, rot kolu kontrolleri, radyatör ve fan kontrolleri yapılır. Bu kontroller ile birlikte alt ön mekanik ile ilgili aklınızda olan bütün soruların cevabına ulaşırsınız ve net raporlamalar ile sonuçlar karşınıza çıkarılmış olur. Detaylı ve estetik bir hizmet için karşınıza çıkacak bütün sorunları önceden analiz etmiş olursunuz. Bu yüzden zaman kaybetmeyin ve hemen bizlere ulaşın.

 

 

Motor Ekspertizi

Motor ekspertizi ile motor koruyucu kapağının kontrolü yapılır ve ardından devam edilir. Elektrik tesisatı ve kablo kontrolünden tutun da soğutma suyu hortumuna varıncaya kadar, sızdırmazlık kontrolü ve klima boruları kontrolü gibi pek çok kontrol yapılır. Ayrıca motor yağı kontrolü, motor ısı ses ve izolasyon kontrolü, radyatör kontrolü, hidrolik direksiyon boru, kaçak kontrolü, hidrolik yağı kontrolü, akü kontrolü, fren kontrolü, hidrolik kontrolü, antifiriz kontrolü, şanzıman ve dieransiyel yağı kontrolü ile turba kontrolü yapılıyor. Bu da aracın yürüyeni ile ilgili ve motor yapısı ile ilgili pek çok bilgiyi derinlemesine sizlere sunan özel bir analiz hizmeti oluyor. Detaylı incelemeler için lütfen bizlere ulaşın.

 

 

Ön Muayene

Ön muayene kontrolünde araç ile ilgili trafiğe çıkan aracın detaylı olarak teknik açıdan yeterli olup olmadığı belirleniyor. TÜV TÜRK tarafından gerçekleştirilen periyodik araç muayenesinden önce TÜV TÜRK’teki işlemlere tabi tutuluyor ve bu ön muayene sonucunda ortaya çıkan eksiklikler detaylı biçimlerde incelenmiş olur. Rapor edildikten sonra ise araç sahibine detaylı analizler sunulur. Sonrasında olası düzenlemeler ve tavsiyeler verildikten sonra hizmet oldukça çözüm odaklı sonlandırılır. Ön muayene pek çok konuda sizlere kolaylık sağlayacaktır ve düzenli bir eksiklik sistemi üzerinden gidilir. Eksiklikler detaylı şekilde rapor edileceği için, daha rahat ve hızlı bir şekilde çözümlemiş olursunuz. Zaman kaybetmeyin ve hemen iletişime geçin.

 

 

Dış Kondisyon Ekspertizi

Bu ekspertiz kapsamında lastik tarihleri ve diş derinlikleri, far yıkama sistemleri, park lambaları ve sis lambaları, farlar, stop lambaları ve davlumbazlar, jantlar, aksesuarlar, silecek kolu ve silecek lastikleri gibi detaylı bir dış kondisyon incelemesi yapılır. Olası sorunlar analiz edilerek, önceden planlanmış bir düzenleme ve detaylı bir inceleme yapılır. Bu yüzden dikkat etmek gereken bütün seçenekleri birkaç tıklama ile takip edebilir, inceleyebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Geç kalmayın ve sizler adına sunulan her detayı düzenli olarak takip etmeye başlayın. Yenilikçi bir ilerleme için ve olası sorunların önüne geçmek için, tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır.

 

 

İç Kondisyon Ekspertizi

Bu ekspertiz hizmeti ile sunulan detaylar doğrudan aracın iç aksamlarını kapsıyor. İç konsol, torpido, korna, direksiyon ve teyp tuşları gibi detayları ve yanında sunulan emniyet kemeri kontrolü, klima ve ızgaraların kontrolü, camlar, ayna motorları, direksiyon ve iç mafsal boşlukları, döşeme ve aksesuarlar için yapılan kontroller organize edilmektedir. Ayrıca el freni kolu, koltuk ısıtma ve elektronik silecek ve far kolu elektronikleri ile iç aydınlatma kontrolleri yapılmaktadır. Bu anlamda detaylı bir çalışma ve inceleme yapmanız için birkaç tıklama işlemi yeterli olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve sizler de hızlı bir şekilde kontrol çalışmalarına başlayın ve bizlere ulaşın.

 

 

Yanal Kayma Testi

Bu testte yapılan çalışmalar, aracın denge mekanizmasını kapsıyor. Ön ve arka dingillerin rot ayarları yapılıyor ve yapılan kontroller ile düz bir yolda giderken direksiyon bırakıldığı zaman aracın sağa ya da sola çekmesi ölçülüyor. Rot, balans ayarlarının düzgün olup olmadığı ve aks boşluklarının doğru bir şekilde ilerleyip ilerlemediğine bakılıyor. Ayrıca aracın yol tutuşu da önem arz ettiği için sağlamlık açısından önemli bir test oluyor. Bu yüzden bu ekspertiz kapsamında yapılan çalışmalar ile aracın denge mekanizması test ediliyor ve kaymalar çözümlenmiş oluyor. Rot ve balans ayarları ile ilgili bütün sorunlar ortaya çıkıyor ve analiz edilerek sizlere sunulmuş oluyor.

 

 

Fren Testleri

Otomobilin en önemli ve sorunsuz olması gereken aksamlarından birisidir frenler. Bu yüzden bu konuda hassas bir şekilde çalışmaları yürütüyoruz ve fren diski, fren balataları, fren kaliperi, fren servosu ABS, park fren kontrolleri gerçekleştiriliyor. El freni ve benzer kontrolleri bizzat yapmanız için tek yapmanız gereken detaylı bir analiz incelemesi olacak. Bu yüzden sizler için gerekli analizleri ön plana çıkarıyoruz ve yolculuklarınızda güvenli bir şekilde ilerlemek adına olası sorunları ya da arızaları tespit ediyoruz. Detaylı bir şekilde sizlere raporlayacağımız bu arızalar ile hem sorunları öğrenmiş olacaksınız, hem de kontroller yaptırıldığı için aracınızı daha yakından tanımış olacaksınız.

 

 

Süspansiyon Testleri

Süspansiyon kapsamında yapılan testler ve ekspertiz hizmetine bakarsanız, öncelikle amortisörlerin ve yayların, viraj demiri, salıncak, rot mili ve rot başı, tekerlek bilyaları, aks mili ve kardan mili kontrolleri şeklinde oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu sayede amortisörler ile ilgili ve yol tutuşu ile ilgili sorunlar ön plana çıkmış olacak ve detaylı bir çalışma ile güvenli yolculuklar ön plana çıkmış olacak. Hem olası sorunlar belli olacak, hem de sizlere raporlanan veriler ile daha rahat kontrol ve bakım yaptırabileceksiniz.

 

 

DYNO Test

Dinamometre ya da kuvvetölçer bir otomobilin beygir gücün ve torkunu ölçme konusunda oldukça önemlidir. Bu yüzden hassas bir ayar yapılır. Bu testte ise, aracın motor performansını kompresyonunu rapor eder. Veriler karşılaştırılarak motor yorgunluğu hakkında bilgi alınmış olur. Dinamometre ile yapılacak testler, aracın şanzıman kontrollerinde de önemlidir. Tüm vites geçiş aralıklarına bakılır. Vuruntular tespit edilir ve bu sayede daha güvenilir bir sürüş deneyimi için bakım yaptırma dönemine geçiş yapabilirsiniz. Detaylı raporlar sizlere dönüş sağlayacaktır.

 

 

Elektronik Kontrolleri

Bu noktada önemli bir seçenek sağlayan elektronik kontrolleri, OBD, beyin, ABS, EBD, ESR, ASR, DSC, ABD, gösterge paneli elektronikleri, akü, araç geçmiş arıza kayıtları, aktif ve pasif arıza kayıtları, anlık kilometre, hava yastık ikazları, merkezi kilit elektronik ünitesi, ısıtma kontrolleri ve benzeri bütün kontroller yapılır. Elektronik olarak ön plana çıkarılan her kontrol yapıldığı için, çeşitli ve ihtiyaçlar dahilinde önemli olan özellikler göz önüne çıkarılır ve sorun analizleri en hızlı şekillerde gerçekleştirilir. Bu da olası sorunların önüne geçmemizi sağlar ve uzun vadede bakımlarınızı daha rahat yaptırabilirsiniz. Elektronik sistemi otomobil için çok önemlidir. Bu yüzden kesinlikle detaylı analizleri yaptırmayı ihmal etmeyin.