Araç Kronik Arızalar

Araçlarda Kronik Arızalar Ve Önlemleri

Bazı araçlarda kronik arızalar görülür ve bu yazımızda birkaç araba modelinin kronik arızalarını sizlerle paylaşacağız.

Audi A4:audi-a4

Audi’nin en çok tercih edilen modellerinden olan Audi A4’ün tavanlarında sarkma görülmektedir. Teyp de ki açma tuşunun bozuk olması ve ateşlemede görülen problemler Audi A4’ de en sık görülen kronik arızalardandır.

BMW 3 Series :bmw-3series

Bu modelde işçiliğin yetersiz olduğu birçok kişi tarafından dile getiriliyor. Ayrıca, kapılardan gelen ses ve elektronik aksamında ki arızalar, en çok görülen kronik arızalardan.

 Dacia 2013 Stepway:dacia-sandero-stepway

Bu modelde görülen arızalar, emniyet kemerinde yer alan sokette gıcırdamaların olması, direksiyonda ki iki plastik zamanla birbirine temas ediyor ve buda direksiyondan ses gelmesine neden oluyor.

Fiat Marea:marea1

LPG’nin takılı olduğu modellerde, rölanti dalgalanması görülmesi, oksijeni algılayan sistemin arızalanması, kalorifer motorunun arızalanması ve balatanın daha sık bitmesi sorunları bu modelde görülen arızalardandır.

Ford Fiesta:fiesta

Şanzımanın istenilen seviyede olmaması, motorda titremenin gözlemlenmesi, motor arızalarının gerçekleşmesi bu modelde şikayet edilen unsurlardır.

Honda Accord 2003:honda-accord-2003

Şanzıman beyninde hatalar, sesli vites değiştirme sorunu, şanzıman hataları, bu modelde kullanıcıların en sık şikayet ettiği problemlerdir.

 

Honda Civic:civic

Boya sorunları, emniyet kemeri sorunları, şanzıman sorunları ve klimada ki sorunlar bu model hakkında, araç sahiplerinin en çok şikayet ettiği konulardır.

Hyundai Elantra:2017-elantra

Motorda oluşan sorunlar, yakıt sisteminde ki problemler, fren sorunları, elektrik sorunları, Hyundai Elantra modelinde şikayet edilen konular arasında yer almaktadır.