Araba Neden Tekler? Lpg de Benzin de veya Dizel Arabalar da Tekleme

Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
27 Aralık 2016
araç kaskosu önemli
Araçlarda Kasko Yaptırmanın Önemi
29 Aralık 2016

Araba neden tekler, teklemesi durumunda sorun nasıl çözülür, bir çok insan araba kullanırken veya arabayı hemen çalıştırdıktan sonra tekleme sorunuyla karşılaşmıştır. Dizel araçlarda, lpg li araçlarda ve benzinli araçlarda tekleme olabiliyor.  Otomobil de veya araçlarda tekleme de aracın cinsine veya yakıt türüne göre kontrol edilmesi gereken detaylar bulunuyor.

Dizel Araçlar Neden Tekler?

Araç teklemesinin sebepleri yakıtın bitmesi, araçta motor da veya başka bölümlerde arıza meydana gelmesi, araçta rolanti ayarının düşmesi gibi sebepler olabilir. Yani aracınız teklemeye başladıysa öncelikle araç göstergeleri kontrol edilmektedir. Göstergelerde herhangi bir arıza yoksa el ve göz ile araçtaki bölümleri kontrol edebilirsiniz.

araba neden tekler

araba neden tekler

 

Araba Neden Tekler Stop Eder

Araç teklemesi durumunda benzin, lpg veya dizel yakıt olup olmadığı kontrol edilebilir. Yakıt elemanları ve boruları kontrol edilebilir. Onlarda da sorun yoksa aracın motor bakımı yapıldı mı?

Lpg li Araçlar Neden Tekler?

Tüp husus da aracınızın motor durumuna bakmak olacaktır. Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta ise motor bakımlarının yapılıp-yapılmaması ve olağan yakıt alım yapılıp yapılmamasıdır. Son olarak dikkat etmeniz gereken başlık ise, aracınızın tüplü olup olmamasıdır.

Sabahları Araba Neden Tekler?

Özellikle dizel veya lpg li araçlarda ateşleme öğelerinde problem olması halinde araba çalışırken tekleme yapabilir. Akü, Kutup başlığı gibi elemanlar kontrol edilmelidir.

Tüm bu durumlarda değerlendirmeleri yaptıktan sonra, arıza lambasının yanıp yanmamasına göre tavır almalı ve arızayı tespit etmeye çalışmalısınız. Bu işlemler ile birlikte arıza ışığı yanmıyor ve aracınız tüplü ise hemen aracınızın tüp ayarlarını yaptırmanız gerekmektedir.